دانلود کتابهای جدید : 

مزایده فروش وب سایتهای گروه امید ایران

آخرین ارسالهای تالار گفتمان

تبلیغات

دانلودکتاب صوتی اولین و آخرین رهایی اثر کریشنا مورتی

توضیحات:

 

جیدو کریشنامورتی یکی از عارفان و ازاداندیشان معاصر است که چکیده اندیشه هایش را می توان ازادسازی انسان از قیود درونی و خودشناسی به معنای ناب کلمه ، بیان نمود . او در سال 1896 در خانوادهای برهمن در جنوب هند چشم به جهان گشود. از سالهای نوجوانی در اروپا در مدرسه ای مذهبی به تحصیل خصوصی پرداخت . معلمان و نزدیکان وی با مشاهده نبوغ و نشانه های ویژه ای در او ، به او نام مسیح موعود دادند و در همین راستا به تعلیم او پرداختند. ناگهان و مقارن با مرگ برادر عزیزش، وی اعلام کرد که مسیح موعود نبوده و نمی خواهد دیگران سرسپرده او باشند. به دنبال کشف و شهوداتی که بر او عارض شد ، ناگهان اعلام کرد که که رابطه مرید و مرادی رابطه ای کاملا مخرب و باطل است و تنها وظیفه و هدفی که او دنبال می کند روشنگری و چراغی فرا راه دیگران بودن است تا آنها بتوانند با درک شخصی خود ، به تکامل و بلوغ فردی دست یافته و خود به درک حقیقت نایل شوند!.
 

حقیقتی که از خودشناسی شروع و به خودشناسی خاتمه می یابد. از ان پس کریشنا مورتی طی سالیان طولانی که تا زمان مرگش در سن 91 سالگی ادامه یافت ، به کشورهای متعدد سفر و با برگزاری سخنرانی های متعدد در جهت روشن بینی انسانها و یاری رساندن به آنها در جهت درک حقیقت ، حرکت نمود .

جوهر سخن کریشنا مورتی اینست که رستاخیز راستین تنها زمانی در جهان بوقوع می پیوندد که رستاخیزی درونی در دل تک تک ادمیان رخ دهد و آنها بتوانند حقیقت را در ورای حجاب هر اعتقاد،تعصب و باوری درک کنند.

مهمتر انکه او اعتقاد دارد این رستاخیز باید به یک باره در دل آدمی شکوفا شود و تلاش در جهت تغییر در آینده ای موهوم، سراب دروغینی بیش نیست

هدف یگانه او رهایی ادمیان از تمام قیود درونی و روانی انهم به توسط خود فرد و تنها در سایه راهنمایی های وی بود. یکی از تکیه کلامهای وی که هماره همانند مرغ حق آنرا تکرار می کرد این بود : "چراغی فرا راه خویشتن باشید  . .

..

دانلود رایگان کتاب گویای اولین و اخرین رهایی

نویسنده : جیدو کریشنا مورتی

مترجم: دکتر قاسم کبیری


 پسورد : www.irtanin.com
 دانلود کتاب صوتی بخش اول11.61 مگابایت | لینک کمکی

 دانلود کتاب صوتی بخش دوم14.12 مگابایت | لینک کمکی

 سایت سازنده
 لینک منبع


 


 1. deldaran گفت:

  با تشکر فراوان

 2. سئودا گفت:

  از زحمات شما بسیار سپاس گذارم در صورت امکان کتاب صوتی از س.ک.س تا فراآگاهی اوشو را هم در سایت قرار دهید یا ایمیل فرمایید سپاس گذار خواهم شد

   

 3. آهو گفت:

  خیلی عالیه، خیلی لذت بردم و از این بابت متشکرم، ممکنه کتابهای صوتی دیگه ای از کریشنا مورتی ( مثلا عرفان و خودشناسی) یا از اوشو به اشتراک بگذارید!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

 کلیه حقوق این وبسایت متعلق به کتابخانه صوتی طنین ایرانی بوده و کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکر منبع و درج لینک وب سایت مجاز می باشد