دانلود کتابهای جدید : 

مزایده فروش وب سایتهای گروه امید ایران

آخرین ارسالهای تالار گفتمان

تبلیغات

دانلود رایگان کتاب صوتی خاطرات سفر فروغ فرخزاد به ایتالیا

توضیحات:
 از فروغ فرخ‌زاد به‌جز دفترهاي شعري که «تولدي ديگر» شناخته‌ترين آنهاست، سفرنامه‌اي ناتمام نيز که خاطرات سفر او به ايتالياست به‌جا مانده.

سفر او با هواپيمايي باري که محموله‌اي از جعبه‌هاي حاوي روده را از تهران به بيروت مي‌برد شروع مي‌شود و بعد، پرواز به بندر برينديزي در جنوب ايتاليا و در ادامه با قطار تا رم.

فروغ، در زمان اين سفر (تير ماه 1335)، بيست و دو سال دارد. سه سالي است از پرويز شاپور، همسرش جدا شده است. جدا افتادن از پسر خردسالش کاميار، او را افسرده و پريشان کرده، طوري که انتشار اولين مجموعۀ شعرش (اسير) در همان سال او را تسلي نمي‌دهد. پس به تصميم و مصلحتي، به‌فکر سفر و تغيير محيط مي‌افتد.. 

«. . . نمي‌توانستم بيشتر بخندم. نه اينکه خنده‌هايم تمام شده بود. نه، بلکه تمام نيرويم تمام شده بود و من به‌خاطر اين که انرژي و نيروي تازه‌اي براي باز هم خنديدن کسب کنم، ناگهان تصميم گرفتم مدتي را از اين محيط دور شوم. آن‌روزها تصور نمي‌کردم که اين سفر اينقدر در روحيۀ من مي‌تواند موثر باشد و تا اين درجه سلامت و آرامش از دست‌رفته‌ام را به‌من بازگرداند. . .»

سفر فروغ به ايتاليا، چهارده ماه طول مي‌کشد. ره‌آورد اين سفر که به‌نوعي سير و سلوک او نيز در خود و نگاه او به زندگي و ارزش‌ها هم هست، سفرنامه‌اي‌ست که بعدها هر هفته بخشي از آن در مجلۀ فردوسي به‌چاپ مي‌رسد. (شماره 313 تا 320، مهر ـ آبان 1336).

اين يادداشت‌ها در جايي ناتمام مي‌ماند و هر چه هست، هماني مي‌شود که بعدها سيروس طاهباز در کتاب «زني تنها (در بارۀ زندگي و شعر فروغ فرخزاد)» به‌چاپ مي‌رساند. (سال 1376).

يادداشت‌هاي مربوط به اين سفر به شکلي که هست، براي آشنايي خواننده با سابقۀ تاريخي کشور ايتاليا و يا جلوه‌هاي توريستي شهر رم نيست. چرا که فروغ در پي نوشتن گزارش سفر نبوده.   ..

.

.دانلود رایگان کتاب گویای خاطرات سفر فروغ فرخزاد به ایتالیا

نویسنده : فروغ فرخزاد


 پسورد : www.irtanin.com
 دانلود کتاب صوتی خاطرات سفر فروغ فرخزاد به ایتالیا 10.96 مگابایت 

 سایت سازنده
 لینک منبع


 


  1. نرگس گفت:

    سلام

    خسته باشید. لطفا لینک  دریافت کتاب "خاطرات سفر به ایتالیا"  را تصحیح بفرمایید. درحال حاضر قابل دسترسی نیست.

    ممنون

  2. شهره گفت:

    سلام متاسفانه امکان دانلود کتاب خاطرات سفر به ایتالیا وجود ندارد لینک رو تصحیح بفرمایین  یا برای من ایمیل کنین اگر ممکننه،ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

 کلیه حقوق این وبسایت متعلق به کتابخانه صوتی طنین ایرانی بوده و کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکر منبع و درج لینک وب سایت مجاز می باشد