دانلود کتابهای جدید : 

مزایده فروش وب سایتهای گروه امید ایران

آخرین ارسالهای تالار گفتمان

تبلیغات

دانلود کتاب گویا نامه دکتر پرویز خانلری به فرزندش

توضیحات:
 

«دکتر خانلری در شمار معدود نویسندگان معاصر است که فرهنگ و فرهیختگی را با هم داشت. او پایی استوار در تاریخ و فرهنگ ایران  و پای دیگری در فرهنگ و ادبیات جدید اروپا داشت. پایگاه این تجدد ادبی ـ نشریه‌ سخن ـ حدود 35 سال پایگاه شاعران، نویسندگان  هنرمندان و مترجمان متعددی بود. به همین جهت، دکتر خانلری را می‌توان «قافله‌سالار سخن» دانست.

دکتر خانلری مشکل اساسی جامعه‌ی ایران را، مشکل فرهنگی و خصوصاً بی‌سوادی عموم مردم می‌دانست. هم از این رو بود که با ارائه‌ی طرح مبارزه با بی‌سوادی و تأسیس «سپاه دانش» و اعزام معلمان به دورافتاده‌ترین روستاهای ایران، ساختار فرهنگی و اجتماعی روستاهای ایران را تغییر داد.»

«دکتر علی میرفطروس

کی از زیباترین نوشته‌های خانلری شاید همان نامه‌ای باشد که او به پسرش آرمان نوشت. نامه‌ای که فرزند او هرگز آن را ندید و نخواند که مرگ او در سن 9 سالگی، داغی و اندوهی همیشگی بر دل و جان خانلری و همسرش گذاشت. مخاطب این نامه هر فرزند و هر فرد ایرانی می‌تواند باشد. نوشته‌ای سرشار از اندیشه‌های ترقی‌خواهانه و خردمندانه و حسی گرم و عمیق از میهن‌پرستی این انسان و ادیب فرهیخته.   ..

.

.دانلود رایگان کتاب گویای نامه دکتر پرویز خانلری به فرزندش

نویسنده : دکتر خانلری


 پسورد : www.irtanin.com
 دانلود کتاب صوتی بخش اول2.56 مگابایت |  لینک کمکی  

 سایت سازنده
 لینک منبع


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

 کلیه حقوق این وبسایت متعلق به کتابخانه صوتی طنین ایرانی بوده و کپی برداری از مطالب آن، تنها با ذکر منبع و درج لینک وب سایت مجاز می باشد